Libeskind i "Życie pełne barw" - zapraszamy na premierę słuchowiska

Libeskind i "Życie pełne barw" - 2 grudnia o 14:00

2 grudnia o 14:00 Teatr Powszechny w Łodzi wspólnie z Centrum Dialogu im. Marka Edelmana zaprasza na premierę słuchowiska na podstawie fragmentów biografii Nachmana Libeskinda pt. „Życie pełne barw”. Po raz pierwszy w Polsce będziecie mogli usłyszeć obszerne fragmenty książki o niezwykłym człowieku. Przeczytają je nasi aktorzy - Monika Kępka i Andrzej Jakubas. Słuchowisko społecznie wyreżyserowała dyrektor Ewa Pilawska.

Na premierę słuchowiska ilustrowanego archiwalnymi fotografiami zapraszamy na Facebooka i nasz kanał na YouTubie.

https://powszechny.pl/pl/libeskind-i-zycie-pelne-barw-2-grudnia-o-1400-zapraszamy-na-premiere-sluchowiska-o-niezwyklym-czlowieku-1/

Nachman Libeskind to łodzianin urodzony w tradycyjnej żydowskiej rodzinie - zapalony społecznik, wieczny optymista, malarz i gawędziarz. Autorka biografii, jego córka - Annette Libeskind Berkovits, opisuje barwne życie ojca od dzieciństwa i lat wczesnej młodości spędzonych w robotniczej Łodzi, poprzez doświadczenia wojenne sowieckich gułagów i niełatwy powrót do powojennej komunistycznej Polski, po wyjazd do Izraela i życie emigranta w Stanach Zjednoczonych. Autorka w malowniczy sposób opisuje podróż przez życie swojego ojca. Zapewniamy Was że odkryjecie wiele nowych, niezwykłych historii związanych z Łodzią i nie tylko.

Słuchowisko zostało przygotowane dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzącego ze środków Funduszu Promocji Kultury oraz dofinansowania ze środków Urzędu Miasta Łodzi. Książka „Życie pełne barw. Jak Nachman Libeskind przeżył nazistów, gułagi i komunistów" wkrótce w sprzedaży!

Więcej informacji na: www.centrumdialogu.com

Informacja udostępniona dzięki uprzejmości Teatru Powszechnego w Łodzi.

Kategoria: