„JURA SENIOR FESTIVAL” Zapraszamy do udziału.

Festiwal

W dniach 10-18 września w Porębie odbędzie się „JURA SENIOR FESTIVAL”. Festiwal skierowany jest do seniorów w wieku 50+. Do konkursu mogą zgłosić się soliści, duety, zespoły wokalne, zespoły wokalno-instrumentalne. Wystarczy wypełnić zgłoszenie, przygotować jedną piosenkę w języku polskim, nagrać ją za pomocą np. kamerki w telefonie, dołączyć zdjęcie i wysłać wszystko na adres e-mail: stowarzyszeniestudioart@gmail.com

To druga edycja festiwalu. Ubiegłoroczna impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W tym roku, z uwagi na panującą sytuację związaną z COVID-19, festiwal odbędzie się w formie on-line, a gala laureatów zaplanowana jest „na żywo” w dniu 18 września 2020r w Miejskim Ośrodku Kultury w Porębie.. Festiwal składa się z kilku etapów – w pierwszej kolejności uczestnicy wysyłają zgłoszenie, filmik z prezentacją muzyczną oraz zdjęcie (do 10 września 2020r, godz 23.59), następnie zostaną wybrani półfinaliści, których oceni i wyłoni laureatów komisja Jury składająca się z gwiazd śląskiej sceny muzycznej:

Mariusz Kalaga – polska piosenkarz i wykonawca estradowy, gospodarz programu „Przebojowe smaki Mariusza Kalagi”.

Grzegorz Poloczek – polski piosenkarz, satyryk, członek i autor tekstów kabaretu „RAK”.

Jacek Silski – polski piosenkarz, solista Królewskiej Orkiestry Symfonicznej przy Pałacu w Wilanowie

Patronat Honorowy nad Festiwalem objął Burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

Głównym partnerem festiwalu jest Stowarzyszenie STUDIO ART w Porębie.

Partnerami festiwalu są: Miasto i Gmina Poręba, Starostwo Powiatowe w Zawierciu, Miejski Ośrodek Kultury w Porębie, Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie, Stowarzyszenie Emerytów, Rencistów i Inwalidów „NESTOR” w Porębie, Rada Seniorów w Porębie .

Patronat Medialny nad wydarzeniem: TVP 3 Katowice, Telewizja TVS, e-poreba.pl, JURA Portal/Gazeta, Radio Zawiercie, zawiercianskie.pl, Media zawierciańskie, Głos Seniora, Ogólnopolska Karta Seniora, Solidarni z Seniorami.

Festiwal organizowany jest dzięki pozyskanej dotacji w ramach konkursu „Śląskie Lokalnie 2020”. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem i kartą zgłoszeń (załącznik)

Karol Hadrych, koordynator festiwalu.

Kategoria:

Dodatkowe materiały