Wynik Plebiscytu "Aktywny Senior Roku 2019"

Od 30 września w naszym mieście trwały atrakcje przygotowane w ramach „Dni Seniora w Bielsku-Białej”. Tegoroczne obchody zakończył Bal Seniora, który odbył się 10 października  w Sali Redutowej hotelu „Pod Orłem”. Podczas Balu  został ogłoszony wynik Plebiscytu „Aktywny Senior Roku 2019”.
Plebiscyt „Aktywny Senior Roku 2019” został zorganizowany przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej po raz pierwszy, z inicjatywy Rady Seniorów Miasta Bielska-Białej.
Celem Plebiscytu było  promowanie i wyróżnienie osób starszych, które odznaczają się aktywnością społeczną, przełamują stereotypy dotyczące osób starszych i mogą stać się wzorem do naśladowania dla innych osób.
Do Plebiscytu mogła być zgłoszona osoba w wieku co najmniej 60 lat,  zamieszkała w Bielsku-Białej i zaangażowana w działalność społeczną na terenie Bielska-Białej, która wyróżnia się aktywną postawą i bezinteresownym działaniem na rzecz innych osób oraz jest otwarta na współpracę, zwłaszcza międzypokoleniową.

Do Plebiscytu „Aktywny Senior Roku 2019” zostały zgłoszone 23 osoby, w tym jedna osoba dwukrotnie.
2 października 2019 r. odbyło się posiedzenie Kapituły Plebiscytu, która dokonała wyboru Laureata Plebiscytu. Tytuł „Aktywny Senior Roku 2019” przypadł Elżbiecie Rosińskiej, której kandydatura została zgłoszona przez Spółdzielnię Mieszkaniową “Strzecha” w Bielsku-Białej.

 

Kategoria:

Dodatkowe materiały