I Wojewódzka Konferencja Senioralna i Targi Seniora "Silver Silesia"

8, 9 października 2019 r. w Arenie Gliwice odbędą się I Wojewódzka Konferencja Senioralna i Targi Seniora „Silver Silesia”.
Organizatorami wydarzenia są Województwo Śląskie, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego oraz Miasto Gliwice. Dwudniowe targi będą pierwszym tego typu wydarzeniem w regionie. Na odwiedzających czekają liczne atrakcje, w tym możliwość lepszego poznania oferty usług skierowanych bezpośrednio dla seniorów, warsztaty i porady.  
„Silver Silesia” ma być okazją do zaprezentowania oferty dedykowanej osobom starszym, kreowania odpowiedzialnej polityki senioralnej w regionie a przede wszystkim ma służyć rozwojowi „srebrnej gospodarki”. Szacuje się, iż w wydarzeniu udział weźmie kilka tysięcy seniorów z terenu Województwa Śląskiego.


Wydarzeniem towarzyszącym Targom będzie I Wojewódzka konferencja senioralna, w trakcie której eksperci omawiać będą różne oblicza starości, wyzwania i problemy z tym związane. Zgłoszenia do udziału w Konferencji przyjmowane będą od dnia 2 września 2019 r., drogą elektroniczną za pomocą Formularza rejestracyjnego.


Do udziału w targach organizatorzy zapraszają przedsiębiorców, których oferta skierowana jest do osób starszych, przy uwzględnieniu różnorodnych potrzeb tej grupy.

Wszelkie informacje dotyczące wydarzenia, w tym formularze rejestracyjne dostępne są na stronie internetowej : https://www.silversilesia.pl/.

Udział dla wszystkich wystawców, uczestników konferencji i seniorów jest bezpłatny.

 

 

(źródło: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego)

Kategoria: